Открытый урок математики в 3 классе

МАТЕМАТИКА

(урок-гра)
З клас
Тема: Додавання трицифрових чисел виду 520 + 340.
Задача на зведення до одиниці (перший вид).
Мета: Ознайомити учнів із додаванням круглих трицифрових чисел; форму-вати вміння розв’язувати розширені задачі на зведення до одиниці; вдо-сконалювати вміння учнів складати задачі, рівняння; повторити нумерацію трицифрових чисел; удосконалювати вміння розкладати трицифрові числа на розрядні доданки. Розвивати у учнів асоціативну пам’ять, творчі здібності, логічне мислення, математичне мовлення.
Виховувати навички самоконтролю, роботи в парі, групі; доброзичли-вість, наполегливість у здобутті знань; інтерес до математики.
Обладнання: малюнки до гри “У цирку”, плакат з прикладами, набір плакатів до фізкультхвилинки.
Хід уроку.
І. Організаційний момент уроку.
ІІ. Мотивація теми і мети уроку.
ІІІ. Контроль, корекція та закріплення знань.
1. а) хвилинка каліграфії;
б) фронтальна перевірка домашніх завдань.
2. Робота у групах «Розгадай зашифроване слово»
– Сьогодні на уроці ми побуваємо у одному цікавому місці. В якому саме? Ви дізнаєтесь, коли попрацюєте в групах.
К 24 + 44 = 68 Ц 57-32 = 25
И 6х8 = 48 Р 45:5=9
25 48 9 68
Ц И Р

К

– Справді, ми побуваємо у цирку.
Звернить увагу.
– На яку дію перший приклад?
– Назвіть компоненти на додавання.
– На яку дію другий приклад? і т.д.
– Сьогодні на уроці найбільше ми будемо додавати.
3. Усний рахунок “Допомога песику”.
Першим на арену виходить дресирований песик Булька. Він уміє добре рахувати приклади на додавання і хоче подивитися, як ви це вмієте робити.
63+ 25 25 + 14 52 + 34 73 + 16 26 + 71 41 + 27 34 + 51 15 +71
4. Математичний диктант.
– На арені відомий маг і чародій, незрівнянний фокусник Кіт Котович.
Він пропонує вам вгадати, хто захований за цими дверима.
– Діти, без якого артиста не може існувати цирк (без клоуна).
– А от чи вгадали ви, чи ні, ми дізнаємось, коли відкриємо двері.
А відкриються вони при умові, що ви безпомилково напишите мате-матичний диктант.
Запишіть:
а) попереднє число до числа 600;
б) наступне число до числа 500;
в) скільки всього десятків у числі 420;
д) запишіть число, в якому 2 сотні, 8 десятків, 6 одиниць.
е) запишіть число, в якому 6 одиниць І розряду, 4 одиниці ІІ розряду, 2 оди-ниці ІІІ розряду.
599, 501, 42, 260, 286, 246
Перевіряємо:
– Назвіть останнє число (246)
– Розкажіть про число 246 все, що можна.
(це число трицифрове, записано цифрами 2,4,6, попереднє до нього число – 245, наступне – 247, у цьому числі 6 одиниць, 4 десятки, 2 сотні, або 6 оди-ниць І розряду, 4 одиниці II розряду і 2 одиниці III розряду, у цьому числі всього 2 сотні, всього 24 десятки, всього 246 одиниць, найбільше число, яке можна записати цими цифрами – це 642, а найменьше – 246).
– Назвіть останні два числа і розбийте їх на суму розрядних доданків.
286 = 200 + 80 + 6
246 = 200 + 40 + 6
– Запишіть пропущені знаки у рівностях:

500 * 100 * 200 = 400 750 * 50 * 600 =100
– Хочете себе випробувати у ролі чаклуна ? Тоді вгадайте числа які задумали діти.
– Складіть рівняння:
а) Ігор задумав число, додав до нього 400 і отримав 900. Яке число задумав Ігор?
б) Тетяна задумала число, відняла від нього 200 і отримала 600. Яке число задумала Таня?
– Молодці! Справилися з математичним диктантом. Тому двері таємничі відкриваються….. і ми бачимо, хто сховався за дверима.
– Але хто це? Якась незвичайна людина!!!!
А…….. Я здогадалась, – факір зачарував її. Спробуємо розчарувати?
– Назвіть, з яких геометричних фігур складається ця людина?
(Діти називають геометричні фігури, із яких складається клоун)
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
ІV. Вивчення нового матеріалу
-Клоуни – це артисти, які уміють майже все. Клоун – це і гімнаст, і жонглер, і акробат. Давайте доведемо, що ми теж, як і клоуни вміємо багато. Сьогодні ми познайомимось із додаванням круглих трицифрових чисел.

520 + 340 = 860
/\ /\
500 + 20 300+40
500+300=800 20+40=60 800+60=860
Сотні додаємо до сотень. Десятки додаємо до десятків. Додавши знайдені числа дістали відповідь.
V. Первинне закріплення.
1.Продовжити розв’язання.
360+320 =(300 +…) + (60 +…) =
140+710 = (…+700) + (… + 10)=
VІ. Закріплення матеріалу.
1.Розв’язання прикладів на плакаті.
– Подивіться: наш клоун засмутився. Він не знає, як розподілити приклади на плакаті. А ви знаєте? (Діти відповідають).
+ 420 530 240
140
320
230
450

– Робота у групах.
1. гр. “Зелених” – розв’язують зелені приклади.
2. гр. “Червоних” – розв’язують червоні приклади.
3. гр. “Жовтих” – розв’язують жовті приклади.
– Перевірка розв’язаних прикладів (відкриваю відповіді на плакаті)
– У кого є хоч одна помилка?
– Молодці!
VІІ. Розвиток математичних знань.
1. Бліц – турнір “У цирку”.
-А ось завдання від жонглера. У цьому завданні покажіть швидкість мис-лення.
а) На виставу у цирк пішли 12 хлопців і 15 дівчат. Скільки всього дітей пішло у цирк?
б) Фокусник дістав із капелюха 12 червоних хусточок і 8 синіх. На скільки менше було синіх хусток, ніж червоних.
в) На арену вибігло 5 пуделів, а болонок – на 3 меньше. Скільки було боло-нок?
г) У виставі прийняли участь 9 акробатів. А жонглерів – у 3 рази менше. Скільки виступало жонглерів.
д) В антракті 20 дітей купили морозиво. Із них 14 дітей купили ескімо, а решта – пломбір. Скільки дітей купили пломбір?
е) За 4 морозива заплатили 9 грн. Скільки потрібно заплатити за 3 морозива.
-Якого типу остання задача?
(на зведення до одиниці)
2. Розв’язання задачі № 772
– Сьогодні ми розв’яжемо ще одну задачу на зведення до одиниці, але роз-ширену. Знайдіть № 772. Читайте задачу. Перекажіть задачу.
– Яке головне питання задачі?
– Що відомо у задачі?
– Яка є додаткова інформація?
– План розв’язування:
1. Про що можна дізнатися спочатку?
2.Коли ви дізнаєтеся, скільки сівалок ремонтувала майстерня за один день. Про що можемо дізнатися пізніше? (Скільки буде ремонтувати за 1 день)
3. Коли дізнаєтеся, скільки буде ремонтувати за один день, про що потім мо-жемо дізнатися?
4.На скільки дій задача?
– Про що дізнаємося першою дією?
– Про що дізнаємося другою дією?
– Про що дізнаємося третьою дією?
– Коли ми виконаємо третю дію, ми зможемо дати відповідь на головне пи-тання задачі?( Розв’яжіть задачу самостійно.)
3.Складання задачі:
-Готові задачі ви розв’язуєте добре. А чи зможете скласти задачу?
а) Склади задачу за виразом:
420 + (420 + 210)
4. Самостійна робота
№ 770. (Приклади).
(Перевірка: робота у парах)
VІІІ. Домашнє завдання.
Приклади № 775. Виконують всі учні.
Задача № 776 чи №777 ( на вибір) розібрати і розв’язати самостійно:.
ІХ. Підсумок уроку.
– З якими завданнями звертався до нас песик Булька?
-Що ми повторювали під керівництвом Кота Котовича?
-З якою новою темою ми познайомились під наглядом клоуна?

No comments yet.