Открытый урок естествознание в 1 классе

   Відкритий урок                               Урок природознавства

                                            1-Б клас                      

Тема: Свійські тварини рідного краю.

Мета уроку:    ознайомити учнів зі свійськими тваринами рідного краю;

                        розкрити цінність тварин для людини, показати, яку користь

приносять людині свійські тварини і як піклуватися про них;

сприяти формуванню в учнів потреби до пізнання світу;

розширювати їх пізнавальний досвід;

розвивати критичність мислення,

виховувати бережливе ставлення до тварин
Обладнання:портрети діда і баби, запис « Голоси домашніх тварин», картинки свійських тварин, телефон, картки з прикметниками, атрибути для гри.

                                                      ХІД УРОКУ
І.Організація класу.
– Добрий день, діти. Подивіться, який сьогодні гарний день. У нас з вами прекрасний настрій.

До нас сьогодні на урок

Завітали люди щирі.

Привітайте в добрий час

Гостей посмішкою і миром.

Ситуація успіху:

– Давайте привітаємо один одного.
– Посміхніться, як кіт на сонці.

-А тепер, як хитра лисиця.

-А зараз, як ніби вам подарували маленьке  щеняти.

-Посміхніться від усієї душі. МОЛОДЦІ!!!

Всі сідайте тихо, діти,

Домовляймось не шуміти.

Руку гарно піднімайте,

На уроці не дрімайте.

Щоб не було нам мороки,

Всі готові до уроку? (Так)

ІІ. Мотивація теми та мети уроку.

1.Вступна бесіда.

-Який сьогодні день тижня?

– Які число і місяць?

– Який стан неба?

-Чи був вітер, коли ви йшли до школи?

– А опади?

– Сьогодні ми поговоримо про свійських тварин рідного краю. Згадаємо, чим вони корисні людині, і як людина повинна про них піклуватися.
ІІІ. Актуалізація набутих  знань, умінь і навичок.
1.Давайте згадаємо

– Яких тварин називають свійськими?

– Чим відрізняється життя свійських тварин від диких?

– Чому люди доглядають за свійськими тваринами?
2.-  Діточки, вранці нам принесли лист від баби Марушки і діда Андрушки. (Виставляються портрети).Дідусь та бабуся мешкають у селі, самі багато працюють і діточок навчають

ІV. Вивчення  нової  теми

У дідуся Андрушки та баби Марушки у селі багато вірних друзів. Люди за ними доглядають, та й друзі в боргу не залишаються. Хочете подивитися, хто це? Вони сховалися в цьому будиночку, який називається хлів. Уважно послухайте і вгадайте, хто в ньому живе.
1.Дидактична гра «Хто це так кричить?»
(Запис Голосу домашніх тварин”).
– Закрийте очі, прислухайтеся. Чий голос ви почули? (Відповіді дітей).
Портрети всіх тварин я помістила на дошці

–       Назвіть свійських тварин, чиї голоси ми  ще не почули?

–       Як назвати відгадки одним словом?

–       Всіх свійських тварин я поділила на групи.

–       Хто вже здогадався, що це за групи? ( звірі, птахи, риби. комахи)

–       Назвіть характерні ознаки звірів…(.птахів,…риб,…комах….)

–       МОЛОДЦІ!

2. Гра «Продовжи речення»
– У дідуся і бабусі по одній домашній тварині. А в селі їх багато.

– У бабусі є корова. А у сусідів … .
-.У бабусі є теля, а у сусідів … .
-.У дідуся є кінь, а у сусідів … .
-.У бабусі і дідуся є кішка, а у сусідів … .
-.В дідуся є свиня, а в сусідів … .

3 Робота у групах. « Утвори родину»

( порадившись, діти оголошують, як у родині називають тата, маму, дитину)

Наприклад:

Бик – корова – теля; Баран – вівця – ягня; Півень – курка – курча та інш.

4..Гра «День – ніч»
-Ніч. (Діти закривають очі).
Всі тварини сплять і відпочивають. (Виставляється зображення “Вовк”).
-День. (Діти відкривають очі).
5.Гра “Хто зайвий?”
– Хто зайвий? Чому? (Відповіді дітей).
-Кого із свійських тварин  виберемо прогнати вовка? (Відповіді дітей).
-А-ну, песику погавкай, вовка прожени!
Діти: Гав – гав – гав.
– Молодці, вигнали вовка. (Картинка прибирається)

Дідусь Андрушко працює пастухом і пропонує нам здогадатися, які тварини живіть у його господарстві

6.Гра «Впізнай тварину»

Хто це на сопілці грає,
Всіх на веселий лужок закликає?
-А кого пасе наш дідусь пастух, ми зараз побачимо.
Ай, ду-ду-ду-ду-дук-ду,
Втратив наш пастух дуду.
А я дудочку знайшла,
Пастухові віддала.
Хто дудочку візьме,
Той скаже, хто  у пастуха живе.

(по черзі показую малюнок  з елементами частин свійської тварини. Діти вгадують, хто це   Додаток А
7.-Якими повинні бути домашні тварини?
Знайдіть відповіді у себе на місцях. (На аркушах написані прикметники.     вибрати потрібні). Додаток Б

8.ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

-Як людина доглядає за свійськими тваринами? (Люди доглядають за свійськими тваринами – годують їх, захищають від холоду і небезпеки)

Давайте допоможемо дідусеві з бабусею нагодувати  їх свійських тварин

9.Гра так і називається « Нагодуймо тварин»

       Гра дуже проста. Покажіть стрілочками, кого і чим ви нагодуєте. А я ваші роботи зберу і дідусеві з бабусею покажу.

Дідусь і бабуся дуже вдячні вам за допомогу. Ніхто не помилився . Молодці!
10.  Гра « Зробіть покупку»

-Що людина отримує від свійських тварин?  (Тварини дають м’ясо, молоко, яйця, мед, пух, вовну,допомагають перевозити вантажі…)

-Запрошую  вас у нашу крамницю: виберіть тільки ті товари і продукти, які ми отримуємо від свійських тварин.

       Робимо висновки

– Чи може людина прожити без тварин?

V.Закріплення нової теми
1.Створення книги « Клички тварин»

– На дворі весна  У господарстві дідуся й бабусі очікується поповнення. У свійських тварин з’являються дітки. Бабуся з дідусем просять допомогти їм підібрати клички кожній тварині.   З цією метою ми створимо книжку «Клички тварин».

– Для створення книги потрібно зробити фотографію тобто розфарбувати тварину і підписати , зазначивши клички.

Всі результати зложимо у конверт і відправимо у село бабусі Марушці та дідусеві Андрушці.

–       Деякі тварини на ваших малюнках мають казковий вигляд.

–       -А які ви знаєте казки, де головними героями є свійські тварини?

2.Робота у парах «Виведемо нову породу тварин»
-Ми вже навчилися складати нові слова. Може, це вам допоможе. Наприклад, собака і кішка. Об’єднаємо ці два слова так, щоб вийшла назва тварини. СОКіШ. Білка+ олень=білол
Ваші варіанти (Робота у парах)

Корова + індик = кордик

Курка + баран =кубар

Бджола + коза = бджоло та інш.
VІ. Підсумок уроку

– Ось і закінчується урок.

– Хотіли б ви, діти , розповісти про все , що дізнались на уроці діду та бабі?

– Давайте спробуємо. Уявіть собі, що я баба Марушка
(Одягаю хустку, беру телефон і дзвоню всім дітям по черзі.)
– Яких свійських тварин нашого краю ви запам’ятали?

-Які тварини є у вас вдома чи у вашої бабусі у селі?

– Які у них клички?

-Що одержують люди від тварин?

-Які загадки про свійських тварин ви знаєте?…Додаток В.
(Діти по черзі беруть телефон і розповідають).

Гра « Подай голосок»

( називаю тварину, а учні імітують їхні голоси)

–       Корова, коза, кіт, курка, баран, півень, собака, свиня, гуси, тощо…

 

 

 

 

                                                                                                    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                    ДОДАТОК А

 

          

 

 

        

 

 

               

                                                                                         

                                                                                                  

                                                                                                        ДОДАТОК Б

Чистенькими
Улюбленими
Голодними

 

Корисними
Веселими
Кусючими

 

Доглянутими
Потрібними
Брудними

                                                                                             ДОДАТОК В

У воді купалась, • Сіре, біле, пухнасте,

А сухою зосталась. (качка)

 

Схоже на зайчика. (кролик)

 

Голодна — мукає, сита — жує,

Всім дітям молоко дає. (корова)

 

Хвіст гачком, ніс п’ятачком. (свиня)

 

Двічі родився, у школі не вчився,

А години знає. (півень) •

 

З рогами, а не бик,

Доять, а не корова. (коза)

 

• Кругом бочки

Бігають клубочки. (курчата і квочка)

 

• І мала, і кучерява

І тихенька, і ласкава.

Має брата баранця.

називається… (вівця).

 

• Я красивий, я ігривий

Як біжу, то в’ється грива.

Хвіст у мене довгий-довгий

Хвіст у мене, мов шовковий. (кінь)

 

Народився бородатим,

та не зміг нас здивувати.

Обдирає  з стовбурів лико не для личаків.

Вкритий пухом з головою,

Бродить лугом між травою. (козел)

 

Сірий – та не вовк,

Довговухий – та не заєць.

З копитами, та не кінь. (віслюк)

 

Надувається, ґелґоче,

Наче щось сказати хоче.

Бігає туди-сюди,

Краще його обійти. (індик).

 

Гладенький бочок,

Рожевий п’ятачок,

І хвостик-крючок. (свиня).

 

Має гребінь,а розчесати ним не може. (півень).

 

Наче птиця крила має .Все літає та співає:

Я медок вам ношу, Не чіпайте, бо вкушу.(бджола)

 

Ходить птаха по подвірю.

Гребінець,борідка, піря.

А як сяде у гніздечко-

Нам знесе вона яєчко.(курка)

Звірята рогаті

Та ще й бородаті,

Ходять пастись у лози.

Хто? Вгадайте….(кози).

 

Хто в гарячий день у лузі

Випасається в кожусі? (вівця)

 

Має вуса, довгий хвіст

Молочко, сметану їсть.

Стерегтися мишам слід,

Якщо є у хаті …(кіт)

 

І возити, і тягти,

На собі людей катати

День у день йому не лінь.

Помічник в хазяйстві ….(кінь)

 

Маленька, зла й кудлата,

Дає про себе знати.

У двір свій не пускає,

Усякого злякає.(собака)

 

Гора сала в калюжі лежала.

Очі закрила, задоволено хропіла (свиня)

 

No comments yet.